CORAVIN Model One Kadehte Şarap Dispenseri

Fiyat:
5.735,40 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

SANTOS NO 53 Buz Kırma Makinesi
KDV Dahil 29.149,97 TL
CIMBALI S39 BARSYSTEM MILKPS Espresso Kahve Makinesi
KDV Dahil 292.870,79 TL
MAZZER SUPER JOLLY Kahve Değirmeni
KDV Dahil 21.059,40 TL
Coravin Nedir?
Coravin dünyada bir ilki gerçekleştirerek; argon gazı kullanarak, şişenin mantarı açılmadan şarap servisini mümkün kılan üründür. Şişeden şarap servisi yapılmasına rağmen şarap havayla temas etmediği için normal yıllanmasına devam etmektedir.
 
Coravin Ne İşe Yarar?
İster evinizde, ister işletmenizde olsun, şarap şişesini açmadan, şişenin içinden dilendiği kadar şarap alabilmeyi sağlar. 

Kimler İçin İdealdir?

Ev Tüketicileri: Bir kadeh bile olsa az miktarda şarap içebilmek için tüm şişeyi açmak ve şişeyi o gün tüketmek zorunda kalmazlar. Şişenin kalan kısmını seneler sonra bile herhangi bir tat bozulması olmadan kullanılabilir.

İşletme Yöneticileri: Gelir oranı ve miktarı daha yüksek olan ikon şarapları müşterilerine rahatlıkla kadehte satışa sunabilirler. Şarap menülerini genişletebilirler.

Sommalier’ler: Misafirlerine Premium şarapları açmadan tadım yaptırabilirler  
 
Çalışma Prensibi Nedir?
Coravin’in bünyesinde bulunan özel iğne, şişenin mantarı açılmadan, mantarı delerek şişenin içine Argon gazı verir. Oluşan basınçtan dolayı şarap, basınç miktarı kadar bardağa servis edilir. 

Her Tip Şişe İçin Uygun mu?
Coravin’i kullandıktan sonra, içinden iğnenin geçtiği delik, mantar tarafından yaklaşık 1 dakika içinde kapatılıyor ve arzu edilen sızdırmazlık yeniden sağlanıyor. Burada önemli olan husus, kullanılacak mantarın doğal mantar olması gerektiğidir. Bu nedenle, plastik, sentetik, çevir-aç tipi kapaklar Coravin için uygun mantar tipleri ve kapaklar değildir.  

Ürün Şık mı? Kullanımı Kolay mı?
Özel sofralara eşlik edebilmesi için son derece şık ve ergonomik tasarlanan Coravin'in kullanımı da oldukça kolaydır. Aşağıdaki kısa video nasıl kullanıldığını göstermektedir.

IFrame

Argon Gazı Şarabı Etkiler mi?
Argon gazı, kokusuz, tatsız ve gıdaya uygun asal bir gazdır. Şarap ile bulunduğu ortamda herhangi bir şekilde oksidasyon veya başka türlü bir oluşuma girmez. Bu sayede seneler sonra dahi şarabın tadın ve veya kokusunda herhangi bir bozulma meydana gelmemiş olur.
 
Argon Gazını Nasıl Elde Edeceğiz?
Argon gazı Coravin tarafından geliştirilen, küçük boyutlu özel kapsüllerde bulunmaktadır. Ayrıca satın alacağınız Coravin paketinde kullanımınız için 2 adet kapsül hazır bulunmaktadır. Yedek kapsüller ise uygun fiyatlarda yine web sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır.
 
Her Bir Tüp Ne Kadar Gidiyor?
Kapsüller ikili paketlerde satılmaktadır. Her bir kapsülün 15 sefer 15 cl kadeh doldurması beklenmektedir. Bu da yaklaşık 3 şişe şaraba denk gelmektedir.
 
Coravin’i Dünyada Kimler Kullanıyor, Nerelerde Satılıyor?
Şarap dünyasının en saygın kişilerinden Robert Parker ve Jancis Robinson MW tarafından kullanılmaya başlanan Coravin, kısa süre içinde ünlü restaurantlarda (Örneğin İngiltere’de The remedy, Bleeding Heart Group, 28-50) kullanılmıştır. Bununla birlikte Harrod’s, Selfridges gibi noktalarda ev tüketicilerine yönelik raflarda yerini almıştır.
 
Alternatif Ürünler, Sistemler, Rakipler?
Benzer prensipte çalışan, ancak portatif olmayan ve argon gazı tüpleri veya jeneratörleri ile çalışan sistemler de mevcuttur. Ancak, bu ürünler hem çok daha fazla yer kaplayan sistemler olmasından dolayı, hem de birkaç bin Euro’ları bulan maliyetlerinden dolayı son tüketiciye hitap edememektedir.
 
Coravin nerede imal ediliyor?
Ürün menşe ve üretim yeri Massachusetts, A.B.D.’dir.
 
Coravin’i Yurt Dışında veya Başka Yerlerde Daha Ucuza Bulabilir Miyiz?
Sanmıyoruz. Coravin, web sitemizde de Avrupa ve ABD’de satılan fiyat aralıklarında satılmaktadır. 
 
Peki Eleştirmenlerin Coravin’e Yaklaşımı Nasıl?
Şarap eleştirmenlerinin bir numarası olarak kabul edilen Rober Parker, Coravin için “Şarap Tüketiminde Devrim Yaratacak Ürün” nitelendirmesinde bulunuyor. Diğer önemli eleştirmenlerin yorumlarını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.


Robert Parker describing Coravin as ‘a killer device’ that is going to ‘revolutionise drinking wine’.
Robert Parker Coravin Demonstration Part 1
https://www.youtube.com/watch?v=fcbaGiRBtRk

Robert Parker Coravin Demonstration Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=AvS9d8_11FU
 
Jancis Mary Robinson OBE, MW (Financial Times Wine Critic & consultant of for the wine cellar of Queen Elizabeth II)http://www.ft.com/intl/cms/s/2/31929796-36c0-11e3-8ae3-00144feab7de.html#axzz3khB8jXHO
http://www.jancisrobinson.com/articles/coravin-back-in-business
 
Eric Asimov (New York Times Wine Critic) http://www.nytimes.com/2013/09/04/dining/the-coravin-makes-great-wines-more-accessible-by-the-glass.html?_r=2&
 
Ray Isle (Executive Wine Editor. At Food & Wine since: 2005) http://www.foodandwine.com/blogs/2013/11/20/how-to-make-a-bottle-of-wine-last-forever
 
160 Wine Professionals http://www.thedrinksbusiness.com/2015/03/coravin-works-says-160-wine-professionals/
 
Harrods (Upmarket Department Store)  http://www.thedrinksbusiness.com/2014/07/coravin-goes-on-sale-at-harrods/
 
Diğer Özellikler
Stok KoduCORAVIN Model One
MarkaCoravin
Stok DurumuStok kontrolü için lütfen arayınız
Garanti (Yıl)1

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.