iFAVINE iSOMMELIER Akıllı Dekanter

Fiyat:
61.126,20 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

SANTOS NO 53 Buz Kırma Makinesi
KDV Dahil 55.646,03 TL
CIMBALI S39 BARSYSTEM MILKPS Espresso Kahve Makinesi
KDV Dahil 489.008,78 TL
MAZZER SUPER JOLLY F. GROCERY Kahve Değirmeni
KDV Dahil 31.783,18 TL
Fransa’nin en prestijli şarap elestirmeni olarak tanınan “Bettane+Desseauve” tarafindan “The most wonderful innovation for the past 25 years" odulune layık görülen, Turkiye’de kaliteli şarap tüketimini arttırabilecek iFavine/iSommelier “akıllı dekanter” sistemini sizlere sunuyoruz.
 


FAYDALARI

- iSommelier; kaliteli şarapların aroma ve bukelerini normal cam decanter ortamında maksimumda ve çok kısa bir sürede ortaya çıkartmaktadır.


- Reductive şarapların bir nevi kendisine gelmesini sağlamakta ve şarapta arzu edilmeyen lfür kaynaklı kokuları ortadan kaldırıp şarabın tüm potansiyelinin algılanabilmesini sağlamaktadır.


- Genç ve güçlü, tanik şarapları keyifle içelebilir hale getirmektedir.

iSommelier, her bir şarabın ihtiyacina göre belirlenecek ayrı havalandırma süresi için ayarlanabilmektedir. Cep telefonuna yuklenen bir yazılım ile veya direk uzerinden kontrol imkanı bulunmaktadır. Yazılım sayesinde dünyadaki birçok şaraba ait birçok bilgi ve dekantasyon süresi kullanıma hazir hale gelmektedir.


DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN

Ortamdaki havayı; “tozdan, kokudan, azottan, karbondioksitten ve nemden” filtre ederek, %90 oraninda saf oksijeni oluşturmakta ve “mikro oksijenasyon” yöntemi ile saflaştırılmış oksijeni şarapla buluşturarak, şarabı (aroma, buke, tanen profili olarak) maksimum potansiyeline gelmiş hali ile içime hazır hale getirmektedir.

Şarabın aroma ve bukelerini ortaya çikartacak, tanenleri yuvarlatacak, “1 saat"lik bir havalandirma islemini “1 dakika" icinde yapabilmektedir. Diğer bir örnek de, 12 saatlik bir havalandırma işlemi 12 dk civarında olmaktadır. iFavine/iSommelier’in şaraba %90 oranında saf oksijen verme hızı 0.1-0.2 lt/dk dir.
 
Bu özelliğinden dolayı; iSommelier klasik bir cam decanter ile karşılaştırılırsa, uzun süreli havalandırma gereken şaraplarda, şarapta havalandırma esnasında ortama karışarak zaman icinde koku molekullerinin yoğun ortamdan daha az yoğun ortama transferinden dolayı) aroma kaybı olmadan sarabın hazır hale gelmesini sağlamis olmaktadır. Boylece klasik bir dekantere oranla iSommelier ile havalandırılmış şaraplarda tat ve kokular çok daha yogun algılanabiliyor.
 
*UC Davis Universitesi Dr. Andrew L. Waterhouse tarafindan yapilan araştırmalara göre; klasik karaflarda şarabın oksijenle temasının tanenleri yumuşatması çok uzun zaman gerektirir. Örneğin bir saatlik havalandirmanın tanenleri yumuşatması Waterhouse’a göre mümkün değil, bu yöndeki algı şarabın genel olarak iyileşmesinden kaynaklanan bir sonuc. Waterhouse, soludugumuz ortamda %20 yoğunluktaki oksijenin karaftaki tanenleri etkilemesi için klasik bir karafta en az 12 saatlik bir havalandırma olması gerektiğini belirtiyor. 
 
iSommelier; basta kırmızı, gövdeli ve tanenli şaraplar olmakla birlikte, **beyaz şaraplar da dahil tüm şaraplarda çok olumlu sonuçlar vermektedir. iSommelierin kullanımının "gerekmeyebilecegi” tek şarap gurubu; kavda uzun yıllar boyunca gelişimini tamamlamış ve şişe icinde mantardan gelen hava ile gelişimini şişede tamamlamış, havalandırmaya ihtiyaci kalmamiş, açıldıktan sonra hemen içilmesi gerekli şaraplardır. Bu tip saraplarin tortularından arındırılarak karafta 1-2 dk icinde uyanması sağlanarak içilmesi tavsiye edilmektedir.

iSommelierin bir diğer onemli ozelliği de; talepten dolayı özellikle piyasaya erken cıkmak durumunda kalan veya **redaktif tarzda üretilmiş, şarapta oluşan SO2 (*mercaptan/thiol) ve türevleri nedeniyle tercih edilmeyebilecek kokuların gelişmiş olduğu şarapların içime hazır hale getirilmesi icin de son derece etkili bir araçtir.

iSommelier’in diğer bir kullanım alanı da üreticilerin yeni geliştirdikleri ürünleri piyasaya çıkarmadan önce yıllanma performanslarını görmek için kullanılabilir.
 
iSommelier; malt viski, konyak gibi diğer alkollü içkiler için de kullanılabilmektedir.
 
iSommelier, Eylul 2015’de piyasaya cıkmasına rağmen bugüne kadar dünyada 2.000 adet satılmıştır. Talebi özellikle Michelin yıdızlı restoranlar ve şarapsever tüketiciler oluşturmaktadır.

Ayrıca iFavine profesyonellerin yetiştirildiği kurumlar tarafindan da tercih edilmektedir. “Bettane+Desseauve” ödülünü takiben cihazın dünyanin en iyi sommelier yarışmasının Fransa ayağında iSommelier kullanılmasına karar verildi. 
 
Bu ürünün sunduğu diğer önemli bir hizmet ise restoranların ve tüketicilerin şarapları en iyi şekilde tüketebilmeleri icin dünya çapında bir “sşarap veritabanı” sunmasıdır. Veritabanında dünyadaki şaraplarin ideal havalandırma süreleri, şaraba ve üreticiye ait bilgiler iFavine ile tüketim noktasında profesyoneller ve tüketiciler ile buluşturulmaktadır. Veritabanında şu anda 300.000 sarap kayıtlıdır ve bu sayı her gün artmaktadır.

iSommelierin sahip olduğu İOS ve Android yazılımı ile iSommeler akıllı telefonlarla kullanilabilmekte ve kullanıcı servis edeceği şarabın bilgilerini iSommelier veritabanından bulabilmektedir. http://www.ifavine.com/wine/index.html#wineCloud
 
 
Diğer Özellikler
Stok KoduiFAVINE iSOMMELIER Akıllı Dekanter
MarkaiFAVINE
Stok DurumuStok kontrolü için lütfen arayınız
Garanti (Yıl)1

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.