Pedrini Moka Pot, İki Fincanlık, Aluminyum, Sarı

Fiyat:
711,12 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Pedrini Moka Pot, İki Fincanlık, Aluminyum
KDV Dahil 774,90 TL
Pedrini Moka Pot, Tek Fincanlık, Aluminyum, Kahverengi
KDV Dahil 581,82 TL
Pedrini Moka Pot, Tek Fincanlık, Aluminyum
KDV Dahil 430,98 TL

Moka Pot, ocak üzerinde espresso yapmayı sağlayan kahve ekipmanıdır. Espresso severlerin evde kahve hazırlamada en çok kullandığı yöntemdir.

Moka Pot üç bölümden oluşur. Alt kısımda su haznesi, orta kısımda kahvenin koyulacağı filtre ve en üstte de demlenen kahvenin dolum haznesi yer alır.

Su haznesine yan kısımda yer alan emniyet valfini geçmeyecek miktarda su eklenir. Taze ve ince öğütülmüş kahve, filtre olan bölüme hazneyi dolduracak miktarda koyulur ve üst kısmı el yordamıyla herhangi bir baskı uygulamadan düzeltilir.

Moka Pot’un tüm parçaları birleştirilir, bölümlerin sıkıca kapandığından emin olunduktan sonra orta ateşte ocağa yerleştirilir, su kaynadıktan sonra ateşin altı biraz kısılabilir.

Alt kısımda kaynayan suyun oluşturduğu buhar kahvenin içinden geçerek oluşan basınç yardımıyla en üst hazneye dolar, yaklaşık 2-3 dakika süren uygulama sonucunda espresso içime hazır hale gelir.

Bir İtalyan ekolü haline gelmiş ve tüm dünyayı sarmış moka pot efsanesini, 1942 yılında İtalya’da kurulmuş ve tecrübesini günümüze kadar taşımış Pedrini markası ile sizlerle buluşturduk.

Diğer Özellikler
Stok KoduPedrini 02CF045 Kaffet Vintage Sarı
MarkaPedrini
Stok DurumuStok kontrolü için lütfen arayınız
Garanti (Yıl)1

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.