Vinturi V1020 White Şarap Havalandırıcısı

Fiyat:
2.716,66 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

SANTOS NO 53 Buz Kırma Makinesi
KDV Dahil 57.071,64 TL
CIMBALI S39 BARSYSTEM MILKPS Espresso Kahve Makinesi
KDV Dahil 501.536,76 TL
MAZZER SUPER JOLLY F. GROCERY Kahve Değirmeni
KDV Dahil 32.597,44 TL
Beyaz şarabın da nefes alması gerekir! Beyaz şarabın havalandırma ihtiyacı duymadığı uzun soluklu bir efsanedir. Gerçekte beyaz şarap, kırmızı şarap gibi havalandırıldığında aynı gelişimleri sergiler. Beyaz şaraplar için Vinturi farklı iç ölçülere ve akış hızına sahiptir. Bu sayede beyaz şaraba özel mükemmel havalandırmayı sağlar.

Vinturi şarap havalandırıcısı; ilk kadehten itibaren şarabın sahip olduğu aromaları ve bukeleri ortaya çıkartarak şaraptan alınan tadın maksimumda aldılanmasını sağlar.
 
Sistemin altyapısında 1700’lü yıllarda yaşamış olan İtalyan bilim insani “Giovanni Battista Venturi” nin ortaya koydugu olgu yatmaktadır.

”Venturi Etkisi” özetle; bahçe hortumunun ucunun sıkıldığında hızının artması gibi, akışkanın daralan alanda hızlanmasıdır. Vinturi ile servis yapılırken, belli bir noktadan sonra daha hızlı akmaya başlayan şarap, vakum etkisi yaratarak kenarlarda bulunan özel tasarlanmış hava kanallarından havayla penetre olur.

Venturi etkisi ile bir saat kadar karafta havalandırılmış gibi şarabın aromaları açığa çıkar ve tanenleri daha yumuşak bir halde içime hazır hale gelir. 

Vinturinin kirmizi şaraba ilave olarak beyaz şarap ve distile içkiler (spirits) icinde modelleri bulunmaktadır. Dunyanın bir numarali “teknoloji trend” dergisi olan WIRED, Vinturi Spirit icin: “…It was like jumping from DVD to Blu-ray…” ifadesini kullanmıştır.
 
WIRED Dergisi ürün değerlendirme raporları aşağıdaki linklerde incelenebilir.
 
Diğer Özellikler
Stok KoduVinturi V1020 White
MarkaVinturi
Stok DurumuStok kontrolü için lütfen arayınız
Garanti (Yıl)1

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.